Yaz aylarına yaklaştıkça, makyaj üstümüzde ağırlık yapmaya başlıyor…

Bir bir vazgeçiyoruz kontürlerimizden, ağır kapatıcılarımızdan ve akmaya hazır eyelinerlarımızdan. Yine de bu güzelleşmekten vazgeçtiğimiz anlamına gelmiyor! Yaz sezonunun da kendine has trendleri var. Haydi 2018 yazına bir göz atalım.

Highlighter’dan vazgeçmek yok.


 

 

Geçtiğimiz sezon iyice yükselen highlighter’lar, yazın da bizimle birlikte. Üstelik parıltıda aşırıya kaçmakta özgürsünüz. Rihanna’nın Vogue için çektiği videoda highlighter ve allıktan asla kısmadığını hatırlıyor musunuz?


 

Geometrik eyeliner


 

 

Kışın jilet gibi çektiğimiz eyeliner’ımız da bizimle geliyor. ( “Benimkiler hiç de jilet gibi olmuyor” diyenler için “kolay eyeliner çekme dersleri” burada.) Yelnız bu sefer, yazın enerjisini gözlerimize de yansırıyor ve çizgilerimize hareket katıyoruz. Geometrik eyeliner bu yaza damgasını vuracak. Podyumlardaki iddialı modelleri günlük hayatta göremeyebiliriz evet, ama yine de çift çizgili, noktalı ve daha dışardan alınan açılar gibi; yaratıcılığımızı konuşturacağımız eyeliner modelleri yaz makyajında olacak.

Pembeleşinceye kadar sür!


 

 

Bu yaz, makyajın rengi pembe. Pembe göz farları ve allıklar, yüzümüzü ele geçiriyor! Pembe severler, uçuk kaçık ya da demode değil, “trendsetter” gibi hissetmeye hazır olun!

Festival havası


 

Coachella Festivali’nden alışık olduğumuz yüz taşları, artık günlük hayatımıza da  sıçradı. Kolaylıkla internet butiklerinden uygun fiyata elde edebileceğiniz yüz taşlarını neşeli yaz gecelerinde kullanabilirsiniz.

Belirgin kirpikler


 

 

Bu yaz, karakterli kirpikler öne çıkıyor. Hiçbir şey sürmeyip sadece maskara uygulamanız  bile bu yaz modası için yeterli olacak. Belirgin kirpiklerin bir diğer özelliği, doğal-ıslak bitimli olması. Yani bu trendi takip etmek için gösterişli takma kirpiklere yanaşmayın. Örneğin “örümcek kirpik” de denilen maskara uygulamasını deneyebilir ya da farklı fırçalara sahip iki maskarayı üst üste uygulayarak kirpiklerinizi öne çıkarabilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikSarı Allık Modası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 + 11 =