KALICI MAKYAJ DOSYASI

Sabah yataktan harika bir makyajla uyanmayı kim istemez ki?

via GIPHY

Kalıcı makyaj, yıllardır soru işaretleri taşıyan ve her zaman merak edilen bir konu. Havaların ısınmasıyla makyaj yapmanın zorlaşması, kalıcı makyajı tekrar akıllara getirir oldu. İşte kalcı makyajla.com ‘un kalıcı makyaj dosyası…

-Kalıcı makyaj yaptırma kararı aldıktan sonra mutlaka alerji testi yaptırmalısınız. Uygulanan maddeler kimyasal değildir dolayısıyla kişilere bir zararı yoktur ancak alerji riski bulunabilir.

-Kalıcı makyaj, aslında deri altına pigment eklenmesidir.

Seçilen pigmentler incecik iğnelerle deri altınıza enjekte edilir. Bir anlamda dövme işlemine benzetmek mümkündür, sadece uygulama araçları biraz daha farklıdır.

-Diyelim ki, soru işaretlerini geride bıraktınız ve makyajınızı yaptırmak istiyorsunuz. Sıradaki adım kesinlikle yaptıracağınız yeri ve uzmanı bulmaktır.

Kalıcı makyaj, ancak uzman eller ile sorunsuz bir sonuç verir. Konusunda uzman, sertifikalı bir güzellik doktoru ve temiz, steril bir uygulama gerçekleşecek yeri bulmalısınız. Doktorunuza cildiniz hakkında tüm bilgileri vermelisniz. Kronik rahatsızlıklar, alerjiler  vb…  Çünkü kalcıı makyaj işleminden önce,  ihtiyaç duyan hastalar için hazırlık süreci bulunur.

Kalıcı makyaj nedir?

-Kalıcı makyaj aslında acı vermez.

Uygulamanın yeni başladığı yıllarda acı verici olsa da, tıbbın ilerlemesi ve uzmanların artmasıyla daha kolay hale geldi. Kullanılan kremler, lokal anesteziler vb. acıyı oldukça minimal düzeylere çekti.

Şu anda bir uzman elinde sadece minik batmalar yaşanacağını söyleyebiliriz. Kalıcı eyeliner ve kaş doldurma uygulamaları bu hissi en çok veren uygulamalardır. Kısacası, kaş aldırırken yaşanan acıdan fazlası hissedilmemektedir.

-İşlemden sonra, doktorunuzun uyarılarını dikkatle dinlemelisiniz.

-Uygulama sonrası, bir iki gün içinde işlem gören bölgede pigment kabukları oluşur.

Bu kabuklar gözle görülmez ancak elle hissedilebilir. Pigmentlerin boşluk oluşturmaması adına elle koparılmaması gerekir. Kabuklar kendi kendine dökülecektir.

-Birkaç gün güneşe çıkmamanız önerilir. Ayrıca güneş pigmentlerin kalıcılık süresini etkileyeceği için, güneş kremi sürmeden güneşe çıkmamalısınız.

-Kalıcı makyajın süresi, 1-5 yıl arasında; kişinin cilt tipine, makyajına nasıl baktığına vb. göre değişir.

-Siz de kafanıza yattıysa, gözlerinize, dudaklarınıza ve kaşlarınıza kalıcı makyaj yaptırabilirsiniz. Bütçenize ve zevkinize göre makyajınızı yaptırdıktan sonra ise:

Hoşça kal makyaj için ayrılan uzun saatler!

via GIPHY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven + seventeen =