TOK TUTAN YİYECEKLER

Sık sık kendini aç hissedenler için tok tutan besin önerileri makyajla.com’da!

Yumurta: Yumurta, iştah hormonu seviyesini  düşürdüğü için uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Yumurta ile birçok lezzetli ve kolay tarif uygulayabilirsiniz. Ayrıca kaliteli protein kaynaklarından olan yumurta,  enerjinizi korumanıza yardım eden en faydalı yiyecekler arasında.

via GIPHY

 

Elma: Özellikle ara öğünlerde keyifle tüketebileceğiniz bir meyve olan elma, lifli yapısı sayesinde tok kalma sürenizi uzatacaktır. Ayrıca, elmanın içerdiği liflerin damarları tıkayan plaklaşmaya engel olduğu araştırmalar sonucu gözlemlenmiştir. Bu özelliğiyle elma, kalp sağlığının en büyük dostudur.

Lifli meyvelerden: Elma

Yoğurt: Ara ve ana öğünlerin yıldızı olabilecek besin yoğurttur. Hem tok kalmanıza hem de  kilo vermenize yardımcı olur. Yoğurdun içerdiği amino asit ve kalsiyum,fazla yağları yakmaya yardımcıdır.

 

Sevilen yiyeceklerde: Yoğurt

Barbunya: Barbunya midede uzun süre kalır. Sindirime geç katıldığı için tok tutmanıza yardımcı olur. Barbunya ayrıca lif açısından zengindir ve yüksek protein içerir.

Barbunya, hem sağlıklı hem lezzetli yiyecekler arasında…

Badem: Badem, sağlıklı yağlar içeren, lifli gıdalardan biridir. Meyveleri tek başına tüketmek yerine yanında badem alırsanız, glisemik indeksi düşürmüş olursunuz; bu da daha uzun süre tok kalmak anlamına gelir.

Tok tutan ara öğün: Badem

Su: Suyun faydaları saymakla bitmez. Tok tutma amacından önce, sağlığınız için her gün belli bir miktarda su içmeniz gerekir.  Ancak, söylememiz gerekir ki yemeklerden önce içtiğiniz su midenizin bir kısmını doldurarak tok kalmanızda size yardım eder.

via GIPHY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × two =