YAZ AYLARINDA CİLT BAKIMI

Her cilt tipi farklıdır ve farklı bakımlara ihtiyaç duyar. Mevsimler ise her cilt tipini etkileyen unsurlardan biridir. Kışın rüzgardan ve kuru havadan etkilenen cildimiz yazın güneşten etkileniyor. Peki yaz aylarında ne gibi adımlar izlemek cildimize iyi gelir?

İlk olarak kullandığınız kremi değiştirme zamanı. Kışın cildimizi koruması için engin içerikli ağır kremler kullanıyoruz. Yaz aylarında ise  cildimiz yağ ürettiği için yağlı kremlerden uzaklaşmamız gerekir. Yağlı kremler cildimizin dengesini bozacaktır.  Daha hafif kremler tercih etmeye başlayın.

Cilt temizliğine ve korumasına önem verin.

Bu mevsim tanımaz bir kural olsa da, yaz aylarında yağlanan cildimiz sivilcelenmeye ve güneşten dolayı da lekelenmeye meyilli. O yüzden toniklerle ve doğal maskelerle cildiniziniz sık sık temizleyin.

Güneş kremleri ile cildinizi güneşten koruyun! ‘Bana bir şey olmaz’ algısını yıkın. Çünkü şimdi bir şey olmasa bile, yıllar sonra cilt unutmaz! Yıllar sonra bir cilt problemiyle karşılaşabilirsiniz. Güneşin zararlı ışınlarından mümkün olduğunca uzak durun. Cilt bakımının yanında, şapka,gözlük vb. aksesuarlardan yardım alabilirsiniz.

Detoks yapın.

Haftanın bazı günleri detoks yaparak sadece mevsim meyve ve sebzelerini tüketin. Vücudunuz ve tabii ki cildiniz de yenilecektir. Detoks zamanlarınızı, bol bol su içerek destekleyebilirsiniz.

Kremler gibi, makyaj ürünlerinde de hafif ürünlere geçiş yapın. Fondötenler yerine BB-CC kremleri tercih edin ve mümkün olduğunca az ürün uygulayın.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + thirteen =