LİMONLU SU VE FAYDALARI

Limonlu suyun birçok faydası var

Taze limon suyu içerdiği antioksidant ve anti-kanser maddeleri nedeniyle, çeşitli hastalıkların tedavisinde yüzyıllardır kullanılıyor. Her sabah bir bardak limonlu su içmek sıklıkla önerilmekte. Peki neden önerilir, limonlu suyun faydaları nelerdir?

İlk önce en seveceğiniz maddeyi söyleyelim: Limonlu su kilo vermenize yardımcı olur! Tabi ki, limonlu su tek başına sizi ideal kilonuza ulaştırmaz ama içindeki  pektin lifler sayesinde limon açlık hissini azaltacaktır.

Limonlu suyu sabahları tüketmeye çalışın!

Sindirim sisteminizi rahatlatır. Limonlu su, bağırsaklarınızdaki nem ihtiyacını karşılayacağı gibi içerisinde bulunan lifler sayesinde hazımsızlık ve gaz sorunlarına da iyi gelir.

Sivilcelerinizi ve kırışıklıklarınızı yok edici etkiye sahiptir. İçerisindeki C vitamini sayesinde cilt esnekliğinizi korur. Daha canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Limonun doğal içeriği cildinizi arındıracaktır. Etkiyi arttırmak isterseniz, zor geçen lekelerinize-izlerinize doğrudan limon uygulayabilirsiniz.

Nefesinizi tazeler. Özellikle sigara alışkanlığınız varsa, nefesinizi kötü kokudan arındırmanıza yardımcı olur. Ferahlık sağlar.

Kafein ihtiyacınızı azaltır. Kafeinin fazla tüketilmesi sağlık açısından zararlıdır. Limonlu su ise kafein ihtiyacınızı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Limonlu su ve faydaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen + six =