MERYEM UZERLİ MAKYAJI

Sevilen oyuncu Meryem Uzerli, güzelliğini doğru makyaj seçimleriyle destekleyen ünlülerden. Uzerli, makyajında abartıdan uzak seçimler yapıyor ve makyaj yoğunluğunu gözlerinde topluyor.  Meryem Uzerli’nin masmavi gözlerini düşününce göz makyajına ağırlık vermesine hiç şaşırmadık!

Meryem Uzerli’nin imza makyajında neler var?

Meryem Uzerli, mavi gözlerini ön plana çıkarmak için kahverengi, siyah gibi koyu tonları sıklıkla tercih ediyor. Kirpiklerse, gözlerin en önemli tamamlayıcıları. Meryem Uzerli’nin makyajında göz alıcı bir maskara uygulaması olmazsa olmazlar arasında. Buğulu bakışlar etmek istediğinde ise, alt kirpik diplerine de far uygulaması yapıldığını görüyoruz. Özel günlerde iddialı bir şekilde eyeliner çekiyor ve ona çok yakışıyor!

Meryem Uzerli makyajında kirpikler önemli!
Gözler&Kirpikler!

Ten makyajında ise beyaz teninin doğallığını bozmayacak uygulamalar var. Örneğin Meryem Uzerli asla ağır kontür uygulaması yapmıyor. Genellikle hafif pembe-şeftali tonlarında allık uygulaması ya da hafif bronzer tercih ettiğini görüyoruz.

Dudaklarda ise, renkler gözlerdeki makyaja göre şekilleniyor.  Etkileyici bir göz makyajının dudaklardaki tamamlayıcı nude tonlar oluyor. Makyajda bu dengeyi seven Meryem Uzerli, hafif göz makyajlarında ise tüm ilgiyi dudağa çekmekten kaçınmıyor. Kırmızılar, bordolar görebiliyoruz. Yine de renkler için pembe rengi çok sevdiğini söylemek mümkün. : ) Dudaklarda farklılaşmasını sağlayan adımlardan birinin parlatıcı olduğunu söyleyebiliriz.  Meryem Uzerli, rujun üzerine uyguladığı gibi, lip glossları tek başına da tercih edebiliyor.

Bazen çok iddialı, seksi…
Meryem Uzerli’nin makyajında her zaman bir denge var!
MEryem Uzerli makyajı

Çok doğal duran makyajlar yapan Meryem Uzerli kesilikle ne yapsa kendine yakıştırıyor! Bu kadar makyaj konuşmasından sonra, Meryem Uzerli’nin çok sayıda makyajsız fotoğraf paylaştığını ve bu haliyle de barışık olduğunu söylemeden geçmeyelim.

No makeup look <3

Seni her halinle seviyoruz Meryem Uzerli!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five − 4 =