DÜĞÜN SEZONU YAKLAŞIRKEN: GELİN MAKYAJI

Düğün makyajı

Düğün sezonu yaklaşırken birçok gelin saç ve makyaj modeli arıyor, kusursuz görünümün peşine düşüyor.  Hayatınızın en önemli günlerinden birinde, mükemmel görünmek sizin hakkınız! Makyaj dünyasındaki onca seçenekten size en çok yakışanı bulmalısınız. Göz ve ten renginize göre uygun seçimler yapmaya özen gösterin. Bu, kusursuz makyajın ilk adımı olacaktır ve sadece düğününüzde değil; kişisel hayatınızda da buna dikkat etmeniz makyajınızın kalitesini arttıracaktır.

Göz makyajı önerileri:

Göz rengi mavi olanlar; bej,toprak tonları, gri veya altın tonlarını tercih edebilirler. Açık renkler gözlerine dikkat çekerken, gri vb. koyu tonlar gözlere buğulu bir etki katacaktır.

Yeşil göz rengi olanlar; göz rengiyle aynı tonda renklerden uzak durarak toprak tonlarına yönelmelidir. Gümüş, metalik renkler gözü donuklaştırır, bu sebeple yoğunlukla kullanılmamalıdır.

Kahverengi gözlere sahip olanlar; birçok tonda makyaj uygulaması yapabilirler. İddialı görünümler için mor, lacivert, mavi vb. renkler tercih edebilirken, sıcak tomlara yönelerek kahverengi ve bakır tonlarda uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Klasik  eyelinerlar, 1960’lardan beri makyaj dünyasının vazgeçilmez trendlerinden. Bu trendi düğün makyajınıza da taşımanız mümkün. Kuyruk modelleri ve eyeliner renkleri, farklılaşabileceğiniz unsurlardır. Örneğin iddialı bir görünüm için iki renk eyeliner çekebilir veya sadelikten yanaysanız klasik eyelinerınızı dağıtarak dumanlı bakışlar yaratabilirsiniz.

Düğün makyajınızı siz belirleyin!
Renkli gözleriniz varsa, makyajınızda öne çıkarın!

Ten makyajınızda, kalıcı fondöten ve kapatıcılar kullanmaya özen gösterin ancak kalın yapıda ve ten renginizden farklı fondöten seçimleri gecenizi kötü etkileyecektir. Ağır kapatıcılarla makyajınızın yüzünüzde durduğu her an fazlalık hissedecek ve anın tadınızı çıkaramayacaksınız. İnce yapıda ve ten renginize uygun seçimler yapın. Doğru rengi bulmak için elinizde değil, boynunuzda fondötenlerinizi deneyin.

Kalıcı, mat ve pürüzsüz makyaj için baking işlemini makyajınıza katabilirsiniz. Baking yani pişirme yöntemi kısaca, pudranın uygulanıp bir süre bekletilmesi ve  fazla pudranın süpürülmesiyle elde edilir. Bu işlem sayesinde daha pürüzsüz ve kalıcı bir makyaj elde etmiş olursunuz. Tüm gece için çok iyi bir makyaj adımı! 🙂

Aydınlatma ve kontür işlemlerinde abartıya kaçmayın.  Hafif bir bronzer uygulamasıyla bile yüz boyutlandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Düğün makyajı
Düğünde etkileyici olmak senin elinde!

Ve tabiki dudaklar! Eğer göz makyajınızı hafif tuttuysanız, şarap renkleri, narçiçekleri vb. birçok göz alıcı renk seçimleriniz arasında olabilir. Hatta, abartıya kaçmadan temel bir ombre ruj uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Ancak  ağır bir göz makyajı, yoğun kontür vb. adımlar uyguladıysanız nude renklere yönlenmelisiniz.

Dudaklar neden ön planda olmasın?
İstediğin rengi dudaklarına kondurabilirsin!

 

Nude rujlar da seçenekler arasında…

Makyajınızın kalıcılığı için makyaj bazı uygulamayı unutmayın!

Ayrıca rimel ve eyeliner gibi seçimlerde suya dayanıklı ürünler, sizi gece boyunca üzmeyecektir.

Takma kirpik kullanmayı düşünüyorsanız, düğün gününden önce birkaç deneme apın ve ne tarz bir kirpik istediğinize karar verin.

Tüm bu adımları dikkate aldıktan sonra kendi tarzınızı belirleyin. İşte bu kadar, gecenin yıldızı sizsiniz! 🙂

 

 

 

via GIPHY

Paylaş
Önceki İçerikOmbre Rujlar
Sonraki İçerikMeryem Uzerli Makyajı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 2 =