PARLAK SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER

Saçlarımız, güzelliğimizin önemli bir parçası. Sadece güzelliğimizin değil, şekliyle,stiliyle kendimizi ifade ediş şeklimiz ve tüm ilk izlenimlerin başrolü. Dolayısıyla herkes parlak ve canlı görünen saçlar ister! İster uzun, ister kısa olsun, sağlıklı ve canlı saçlar için gerçekleştirebileceğiniz adım var.

Sağlıklı saçlar
Sağlıklı saçlar

En basit adımlarla başlayalım:

Sık yıkama, boyama ve şekillendirme (ısı kullanımı) saçlara zarar veren işlemlerdir. Saçlarınıza dokunduğunuzda kuruluk hissediyordanız, bu işlemlere bir süre ara vermeniz gerektiğinin işaretidir.
Saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi sağlamaya özen gösterin. Bu aşamada saç kremi, doğal yağlar, bakım köpükleri vb. ürünler yardımcınız olacaktır. Şampuan,krem ve köpük gibi ürünleri saç tipinize göre seçin.
Saç bakımı konusunda en başarılı uygulamalar ise doğal yağlar ile olur. Hindistan cevizi ve argan yağı, faydası en çok bilinen ve sonuç alınan yağlardır. Alternatif olarak tatlı badem yağı,zeytin yağı gibi yağlardan kullanabilirsiniz. Genellikle doğal yağlar, duşa girmeden önce saç uçları ve dibine uygulanıp bir süre bekletilerek uygulanır.
Doğal maskelerle de pratik şekilde saçınızı canlandırmanız mümkün. Yumurta, aloe vera, yoğurt,bal, avakado maskesi gibi faydalı ve kolayca bulunabilecek ürünlerden hazırlanan maskeler, düzenli uygulama sonucunda saçlarınıza parlaklık kazandıracaktır.

Canlı ve parlak saçlar
Canlı ve parlak saçlar

Saçı soğuk suyla yıkamak, saçınızın daha parlak görünmesini ve yumuşak olmasını sağlayan adımlardan biridir. Mümkün olduğunca sıcak sudan uzak durun.
Tüm bunların yanında, beslenmenin etkisini unutmayın. Vücudumuzdaki her şeye etki eden beslenme şeklimiz, saç sağlımızı ve görünümümüzü de etkiler. Demir, omega 3,mineral içeren gıdalara beslenme düzeninizde yer vermeye dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 20 =