SERENAY SARIKAYA MAKYAJI

Serenay Sarıkaya, ekranda görmeyi sevdiğimiz yüzlerden. Özellikle ‘Medcezir’ dizisinde, ışıltılı makyajıyla onu daha da beğendik ve takipçisi olduk. Duru güzelliği ve tarzıyla trendleri belirleyen yüzlerden Sarıkaya’nın, makyaj seçimlerine, imza özelliklerine göz atalım! İşte tüm özellikleriyle Serenay Sarıkaya makyajı…

Serenay Sarıkaya kahverengi farlar tercih ediyor
Serenay Sarıkaya kahverengi farlar tercih ediyor
Serenay Sarıkaya makyajıyla trend isimlerden
Serenay Sarıkaya makyajıyla trend isimlerden

Öncelikle ten makyajına bakalım. Serenay Sarıkaya, koyu fondöten ve kapatıcı uygulamasından uzak duuyor. Cildinin doğal güzelliğini ortaya çıkaran, bir baz veya bej&gold ışıltılar içeren nemlendirici veya cildiyle aynı tonda ince bir fondöten kullanıyor. Yanak kontürü ise Serenay Sarıkaya’nın makyaj rutinlerinden biri. Yanak altına uygulanan koyu kontür, bronz tonlarda pudralamayla biraz yumuşatılıyor.

Serenay Sarıkaya

Genellikle makyajında nude tonlarda seçimler yapan Sarıkaya, göz makyajında kahve ve bronz tonları sıklıkla tercih ediyor. Kirpik diplerine çekilen kalem ya da koyu farın dağıtılarak buğulu bir etki yaratılması da Serenay Sarıkaya’nın makyaj imzalarından. Kirpiklerde ise takma kirpikten, abartıdan kaçınıyor. Tek kat, ince yapılı bir rimel ile doğal bir hacim kazandırılıyor.

Serenay Sarıkaya makyajının allığı ise toprak tonları. Sarıkaya makyajında genellikle mat ürünler kullanılırken, yanaklara ışıltı uygulanıyor. O yüzden allık biraz pırıltılı tercih edilir.

Dudakta ise, nude tonlar öne çıkıyor. Ancak bordo da dudak makyajının favorileri arasında!  Rujla aynı renk bir dudak kalemiyle dudaklar çerçevelenerek daha güzel bir görünüm yaratılıyor.

Serenay Sarıkaya
Serenay Sarıkaya
Serenay Sarıkaya
Serenay Sarıkaya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty + 5 =