TAKMA KİRPİKLER

Makyaj rutinimize tercihe göre pek çok şey katabiliriz. Takma kirpikler de kiminin rutini içinde kimininse özel günlere sakladığı bir numaradır. Ama tıpkı eyeliner çekmek gibi, takma kirpik de makyajın ter döktüren kısımlarından! Öyle ki birçoğumuz denemeye bile yanaşamıyor, makyaj videolarından bakıp bakıp uzaktan hayran oluyoruz… Peki takma kirpik işlemi adım adım nasıl uygulanır?

Takma kirpiklerle etkileyici bakışlar!
Takma kirpiklerle etkileyici bakışlar!

İlk aşama takma kirpiği seçmek. Alacağınız ürünü tanımalısınız. İçinde yapıştırıcı bulunan, doğal kirpik setlerini tercih etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Kirpik markasına, şekline, yoğunluğuna dikkat ederek seçiminizi yapın.

Göz makyajınızı bitirdikten sonra, takma kirpiğin boyutunu ayarlamalısınız. Bu ürünler standart ölçülerde satıldığı için, göz kapağı hizanıza getirerek fazlalık varsa kesmelisiniz.

Daha sonra, kirpik yapıştırıcısı adımı var. Yapıştırıcıyı iki yöntemle uygulamak mümkün; kendi kirpik diplerine veya takma kirpiklere. Genellikle yapıştırıcının takma kirpiklere uygulandığı görülür. Özellikle yeni başlayanlar için, kendi kirpiklerine zarar vermemesi açısında bu yöntem daha kullanışlı olacaktır.

Bir cımbız yardımıyla takma kirpiğinizi gözünüze yerleştirmeye başlayın. Göz pınarınıza fazla yaklaştırmamaya dikkat edin, eğer pınarın içine fazla girerseniz göz kırptığınızda gözünüzdeki yapaylık sizi rahatsız edecek, takma kirpiğiniz batacaktır.

Yapıştırıcının kurumasını bekleyin.

Doğal bir görünüm elde etmek için gözlerinize maskara uygulayın.

Küçük bir öneri; uzun süre gözünüzde kalacak takma kirpikler için yapıştırıcınızı yanınızda bulundurmanız iyi olacaktır. 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − 1 =