MÜKEMMEL BİR MAKYAJ İÇİN BUNLARA DİKKAT!

Makyaj bir bütündür. Yanlış yaptığımız bir uygulama veya seçim, görünümümüzü değiştirir. Makyajınızın kalitesini düşürmemek için aşağıdaki noktalara dikkat etmeyi unutmayın!

Cildinizi makyaja hazırlayın

Cildinizi makyaja hazırlayın
Cildinizi makyaja hazırlayın

Cildinizi, cilt temizleme toniği veya cildinize uygun bir kremle makyaja hazırlayın. Makyaj sektöründe ise primerlar yardımcınız olacaktır. Primer uygulamak cildi makyaja hazırladığı gibi, makyajınızın kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Fondöten ve kapatıcı seçimi

Cilt renginize uygun kapatıcı ve fondötenler seçmelisiniz! Doğru tonda ürün seçebilmek için ürünleri elinizde değil, boynunuzda deneyin. Böylece ürünü uyguladığınızda farklılık belli olmayacak ve doğal bir görünüm sağlayacaktır.  Ten renginize uyan tonları bulmakta damarlarınızdan yardım alabilirsiniz. Eğer bilek içinize baktığınızda damarlarınız yeşil tonlarında görünüyor ise sarı tonlarında bir ten rengine sahipsiniz demektir. Eğer mavi olarak görüyorsanız pembe bir cildiniz var demektir. Buna göre de doğru fondöten seçiminizi yapmış olursunuz.

Göz makyajı

Gölgelendirme
Gölgelendirme

Gözlerimiz en çok yorulan organlardan biridir. Göz çevresinde kırışıklıklar  ya da göz kapağında koyuluklar, damarların belirginleşmesi gibi durumlar olabilir. Makyajınızın iyi görünmesi için, kırışıklıklarınızı kapatıcıyla kapatın. Göz kapağınızdaki renk eşitsizliklerini dengelemek için  bir baz veya göz kapağınızı nötrleyecek bir far uygulayabilirsiniz.

Gölgelendirme işlemine zaman ayırın. Makyajda doğal ve doğru bir görünüm elde etmek için farınızı iyice dağıtın. Gölgelendirme gözlerinize derinlik katacaktır.

Dudaklar

Muhteşem dudak duruşu
Muhteşem dudak duruşu

Rujunuzun yıpranmış dudaklara dolmasını istemiyorsanız, mutlaka belirli aralıklarla dudak peelingi yapın. (Dudak bakımı hakkındaki yazımızı buradan okuyabilirsiniz.) Böylece dudaklarınız pürüzsüz görünecek ve ürünü daha iyi taşıyacaktır.

Dolgun duran dudaklar için dudak kalemi kullanın ve dudaklarınızı çerçeveleyin. Hattın keskinliğini azaltmak için parmaklarınızla çerçevenin üstünden geçin.

Detaylara dikkat ettiğinizde, makyajınızın duruşu değişecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × three =