Zorlu Sevdamız: Eyeliner!

0
637

ZORLU SEVDAMIZ: EYELINER!

Eyeliner çekmeye bayılıyoruz. Tek sorun, eyeliner uygulaması her zaman istediğimiz gibi olmayabiliyor. İnce başladığımız çizgiler, makyajın sonunda bizi pandaya çevirebiliyor!

Eyeliner ile savaşımız

Hazırladığımız eyeliner çekme yöntemlerine göz atın. Size uygun olanını bulacak ve makyaj yaparken zmana kazanacaksınız! Eğer sizin tarzınız derleme içinde yer almıyorsa yorum bırakarak nasıl eyeliner çektiğinizi paylaşmayı unutmayın. 🙂

 1. Bant YöntemiBant yöntemi, işiniz oldukça kolaylaştıracak bir yöntemdir. Burda önemli olan nokta, bantı yapıştıracağız yer karar vermektir. Amaç, göz bitiminizi hizalamaktır. Bu hizayı ayarlamak için alt kirpik diplerinizi referans noktanız olarak belirleyebilirsiniz. Alt kirpik diplerinizden çapraz olarak yapıştırdığınız bant, eyeliner için sınırlarınızı belirleyecektir. Kullandığınız bandın türüne göre, çok yapışkanlıysa öncelikle elinize yapıştırarak yapışkanlığı yumuşatabilirsiniz.
 2. Önce Çizgi, Sonra Kuyruk
  Eyeliner çekerken, en çk zorlandığımız nokta olan kuyruğu son aşamaya bırakabilirsiniz. Önce düz bir çizgi çekin. Daha sonra çizgi bitiminden, yukarıya dığru bir çizgi daha çekin.
 3.  Nokta Belirleme

  Göz kapağınızda, eyeliner kalınlığınızı belirlemenize yardımcı olan ve çizgi çekmenizi kolaylaştıran bir diğer yöntem noktalar bırakmaktır. Göz kapağınızda sırayla noktalar oluşturun ve daha sonra bu noktaları birleştirin.

 4. Doldurma YöntemiGöz kapağınıza düz bir çizgi çektikten sonra, kuyruk kısmı için sınırları belirleyin. Yukarıya doğru çizginizi çektikten sonra, uç kısımdan göz kapağınıza bir çizgi çekerek içi boş bir şablon elde etmiş olacaksınız. Daha sonra boşlukları doldurun ve çizginizdeki hataları düzeltin.
 5. Far Yardımı
  Eyeliner yolunuzu, aynı renk bir farla belirleyip daha sonra üstünden geçebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda bakışlarınıza derinlik katacaktır.
 6. Kaşık YöntemiKaşığın sapını ve yuvarlak kısmını kullanarak eyeliner çekeceğiniz hattı belirleyebilirsiniz. Daha sonra, şablonunuzu doldurun. Göz kapağınıza da ince bir çizgi ekleyelim, işte bu kadar! 🙂

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen − twelve =