MASKARA SEÇİMİ

Makyaja eşsiz bir görünüm veren ürünlerden bir tanesi de maskaralar. Kirpiklerimizim uzun, kıvrımlı, hacim veya daha sık görünmesi makyajımızı daha iyi gösteriyor. Konu maskara olunca seçenek çok! Tercih ettiğimiz görünümlerden bütçemize, kirpik tipimize seçimlerimiz değişebiliyor. Göz yapılarımızın birbirinden farklı olması gibi, kirpiklerimiz de birbirinden farklı. Dolayısıyla, maskara seçiminde en önemli ayrıntı kuşkusuz, kirpik tipimize göre bir fırça seçmektir.

Kirpikleri öne çıkaran kutarıcı: maskara
Kirpikleri öne çıkaran kutarıcı: maskara

İlk aşama ise kirpiklerinizin neye ihtiyacı olduğunu belirlemek. Kısa kirpikleriniz varsa kirpikleri uzatan, yoğun kirpikleriniz varsa onları ayırıp düzelten, seyrek kirpikleriniz varsa hacim veren maskaralara ihtiyacınız var. Kirpikleri kıvırmak için kıvırıcı kullanıyor olabilirsiniz ama güzel haber: Bugün bir çok maskaranın fırçası kıvırma özelliğine sahip durumda.

Gelin fırçaların etkilerine bir göz atalım. Rimel fırçalarına dikkat edin: Her rimelin kendine özgü bir fırçası vardır. Kalın ve tombul fırçalar , daha hacimli kirpikler sağlarken ince ve taraklı, seyrek kılları olan düz  fırçalar tek tek ayrılmış kirpikler içindir. Spiral fırçalar ise  kirpikleri uzatıp hacim verdiğinden, kısa kirpikler için uygun bir seçim olacaktır.

Kirpik tipine uygun birçok maskara çeşidir bulunuyor.

Kirpiklerinizdeki etkiyi arttırmak için, birden fazla maskara kullanabilirsiniz. İki favori maskaranızı aynı anda kullanmak adeta takma kirpik etkisi yaratacaktır.

Fiyat ve performans açısında birçok maskara çeşidi bulunuyor. Bu ürünler içerisinden alt kirpikleriniz için ayrı, üst kirpiklerinizin hacim ve uzunluğu için ayrı, hatta farklı renklerde, daha kalıcı, waterproof özellikli vb.  maskaralar bulabilirsiniz.

Siz de en sevdiğiniz maskarayı yorumlarda paylaşmayı unutmayın! 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven + 13 =