MÜKEMMEL FRENCH TIRNAKLAR İÇİN ÖNERİLER

Zaman ne olursa  olsun modası geçmeyen French tırnaklar vazgeçilmezimiz! Peki hem rahat hem şık kullanabileceğimiz French modelini evde uygulamaya ne dersiniz?

Klasik yöntemle başlayalım. Tırnağınıza öncelikle koruyucu ojenizi sürün. Daha sonra seçtiğiniz ton beyaz renk ojeyi, tek fırça darbesiyle tırnak uçlarına sürün. Düzensiz olan, taşan yerleri oje kurumadan düzeltin. Oje kuruduktan sonra müdahale etmek için aseton kullanmanız gerekecektir ve bu  tırnak uçlarınızı daha da bozmanıza sebep olabilir. Tırnak uçları uygulaması bittikten sonra kurumasını bekleyin ve seçtiğiniz ikinci rengi tırnağınıza sürün. Beyazın farklı bir tonunu seçebileceğiniz gibi, şeffat ve pembe yansımalar içeren bir renk de tercih edebilirsiniz.

Peki bu işlemi püf noktalarla kolaylaştıramaz mıyız? Tabi ki!

Avuç içi uygulaması

İlk yöntem, tırnağınızın ucuna uygulayacağınız rengi elinize yatay olarak sürmek. Daha sonra tırnak ucunuzu buraya bastırarak çeviriyorsunuz. Başkası yapmışçasına düzenli bir görünüm elde ettikten sonra, ojenizi kurutun ve ikinci rengi uygulayın. Elinizin içine uygulamak istemezseniz bir sünger bulmanız yeterli. Yatay şekilde süngere sürdüğünüz ojeye aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

 

Sünger uygulaması

Gratis, Watsons gibi yerlerde bulabileceğiniz French bantları ve French kalemi de seçenekler arasında. French kalemi, içinde beyaz oje bulunduruyor ve tırnak ucuna düzgün bir hat çekebilirsiniz. French bantlarını ise ojeyi sürmek istediğiniz alanı boşluk bırakarak tırnak çizginize göre hizalıyorsunuz. Uygulamayı yaptıktan sonra cımbız yardımıyla bantları kaldırıp ikinci renginizi tüm tırnağınıza sürebilirsiniz.

French bantları

Diğer yardımcılarımız ise French yüzükleri. Bu yüzükleri online mağazalardan elde edebilirsiniz. Bu yüzükleri parmağınıza geçirerek ojeyi sürmek istediğiniz kısımları ayarlıyorsunuz. Yüzükler, oluşturacağınız hattın inceliğini ayarlamanız veya oval,düz çizgiler seçmeniz için kullanım kolaylığı sağlıyor.

Hala ‘ben yapamıyorum’ diyenler için iki seçenek daha bulunuyor. Bir tarafta kendi zevkimize göre seçebileceğimiz çeşit çeşit takma tırnaklar var, bir tarafta ise her zor anımızda bizi kurtaran güzellik merkezleri, kuaförlerimiz. Seçim sizin! 🙂

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − 3 =